Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

KONKURS PLASTYCZNY „Stare drzewa domem zwierząt”

Email Drukuj PDF

 

oliwia Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Stare drzewa domem zwierząt” organizowany przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru    Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.

Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na fakt, iż  stare drzewa są domem dla wielu gatunków zwierząt.

Na konkurs wpłynęło wiele prac z różnych szkół. Cieszymy się, że nasi uczniowie również brali nim udział, tym bardziej, że wśród  wyróżnionych jest nasza uczennica ze Szkoły Podstawowej – Oliwia Skrzypacz (klasa IV "a"), której serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

09.06.2017r. – odbyło się uroczyste wręczenie nagród w siedzibie Centrum.

Więcej o konkursie na stronie Centrum (http://natura2000.tarnobrzeg.pl/)

Opiekunem uczennicy była p. A. Wójcik

 

 

Zielona Szkoła Wrocław – Szlak Piastowski

Email Drukuj PDF

Dzień 1.

Spotkanie uczestników wycieczki odbyło się o godzinie 4:00. Wyjechaliśmy z Grębowa w kierunku Wrocławia. Przyjechaliśmy do stolicy Dolnego Śląska około godziny 12-tej, gdzie nastąpiło spotkanie z przewodnikiem, który zabrał nas na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy  Rynek i Plac Solny – podziwialiśmy wrocławskie krasnale, oglądaliśmy Jatki Miejskie i Dawne Więzienie Miejskie. Przeszliśmy przez wrocławskie wyspy – Słodową, Bielarską i Piasek na Ostrów Tumski – po drodze oglądaliśmy Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz kościół  NMP na Piasku. Zwiedzaliśmy Ostrów Tumski. Byliśmy w Katedrze św. Jana Chrzciciela – wjechaliśmy na wieżę widokową i podziwialiśmy panoramę miasta. Następnie  powróciliśmy  na Stare Miasto. Około godziny 15-tej przeszliśmy  do Panoramy Racławickiej. Oglądaliśmy  jedną z największych atrakcji Wrocławia – potężne, panoramiczne płótna autorstwa Kossaka i Styki. Około godziny 17-tej udaliśmy się na miejsce noclegu. Wieczorem spacerowaliśmy po Rynku Wrocławskim.

Dzień 2.

Po śniadaniu pojechaliśmy do Parku Szczytnickiego. Spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim, odpoczęliśmy przy „Fontannie Wrocławskiej”. Następnie przeszliśmy do wrocławskiego zoo. Zwiedzaliśmy jeden z najbardziej znanych w Polsce ogrodów zoologicznych. Największe wrażenie wywarła na nas wizyta w afrykanarium - oceanarium. Około godziny 16-tej powróciliśmy na miejsce zakwaterowania. Wieczorem pojechaliśmy do Sky Tower , gdzie wyjechaliśmy na punkt widokowy znajdujący się na 49 piętrze i podziwialiśmy  wieczorną panoramę miasta.

Dzień 3.

Trzeci dzień to pakowanie i wykwaterowanie. Opuściliśmy  Wrocław i pojechaliśmy w kierunku Poznania. W godzinach południowych przyjechaliśmy do Kórnika. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem zespół zamkowy, którego początki sięgają XV wieku, podziwialiśmy ekspozycję muzealną zawierającą m. in. zbiory etnograficzne oraz kolekcję broni polskiej i obcej oraz powozownię. Po zwiedzaniu spacerowaliśmy  po zamkowym arboretum gdzie zgromadzono około 3 tysiące gatunków drzew i krzewów z całego świata (dowiedzieliśmy się skąd pochodzi powiedzenie „gruszki na wierzbie”). Około godziny 15-tej nastąpił przejazd do Puszczykowa, tam zwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera. Następnie udaliśmy się na nowe miejsce naszego zakwaterowania.

Dzień 4.

Przedostatni dzień Zielonej Szkoły to spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Przeszliśmy na Ostrów Tumski. Oglądaliśmy dawny gród Mieszka I, kościół  NMP, Psałterię. Zwiedzaliśmy wnętrze katedry, baptysterium, podziemia, gdzie znajdują się groby Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz krypty biskupów poznańskich. Przeszliśmy na Stare Miastoi oglądaliśmy spektakl słynnych poznańskich koziołków. Następnie zwiedzaliśmy: Rynek, wnętrze Ratusza , Pręgierz, Wagę Miejską, Domy Budnicze i ważniejsze kamienice.  Około godziny 15-tej nastąpił przejazd na stadion  Lecha. Zwiedzaliśmy jedną z aren Euro 2012, jednego z najpiękniejszych polskich obiektów sportowych. Wieczorem powróciliśmy na miejsce zakwaterowania.

Dzień 5.

W ostatnim dniu naszego pobytu na Zielonej Szkole pojechaliśmy do pierwszej stolicy Polski – Gniezna. Zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Następnie przeszliśmy do Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie podziwialiśmy jej wnętrze, zatrzymując się przy słynnych „Drzwiach Gnieźnieńskich”. Około południa przejechaliśmy do Biskupina. Zwiedzaliśmy najbardziej znany w Polsce rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej. Odbyliśmy rejs stateczkiem po Jeziorze Biskupińskim. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, gdzie dotarliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Organizatorkami wyjazdu na Zieloną Szkołę były panie Bożena Duma, Joanna Nieradka, Izabela Pędziwiatr i Lucyna Skóra.

 

TRZYMAJ FORMĘ - Dzień Dziecka na sportowo

Email Drukuj PDF

Dzień Dziecka w Zespole Szkół Ogólnokształcacych w Grębowie przebiegał na sportowo.

1 czerwca odbyły się rozgrywki sportowe pod hasłem „TRZYMAJ FORMĘ” . Nasza szkoła od lat jest uczestnikiem tego projektu współorganizowanego jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny. To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia

o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Konkurencje sportowe były dopełnieniem projektu edukacyjnego „TWOJE ZDROWIE –TWOJA SPRAWA”. Uczniowie mogli zobaczyć w jakich formach aktywności fizycznej uczestniczą ich rówieśnicy. Był to pokaz STEP AEROBIC, BREAK DANCE, TAŃCÓW WSPÓŁCZESNYCH . Sami również próbowali swoich sił w piłce nożnej, biegach przełajowych a najmłodsi w grach i zabawach. Każdy mógł się wykazać w wybranych przez siebie konkurencjach.

 

Dzień Dziecka w Zapoledniku

Email Drukuj PDF

To był dzień pełen śmiechu, zabawy i niespodzianek w Filialnej Szkole Podstawowej w Zapoledniku. Nie zabrakło słodkości, prezentów i wszystkiego, co dzieci lubią najbardziej. W końcu to był ich dzień! Zamiast w klasie, maluchy spędzały go na wesołej zabawie na szkolnym boisku. Tutaj od rana gry, tańce i konkursy prowadził DJ Mariano. Było przeciąganie liny, konkurencje z hula hop, a gdy brakowały siły, uczestnicy zabawy mogli spróbować pysznych ciast i pizzy. Dzieci w prezencie dostały kolorowe piłki i specjalistyczne maszyny do robienia baniek mydlanych. Byli także mili goście. Z workiem pełnym łakoci dzieciaki odwiedził wójt naszej Gminy Kazimierz Skóra Włodarz życzył wszystkim najmłodszym samej radości w dniu ich święta.

Galeria fotografii

 

Promocja czytelnictwa - zajęcia w klasie IV a SP

Email Drukuj PDF

W ramach projektu "PoczytajMy" w bibliotece szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia czytelnicze dla uczniów klasy IV a szkoły podstawowej. Tematem spotkania były "Nasze ulubione książki, książki naszych rodziców i dziadków".  Uczniowie w ramach zadania domowego z języka polskiego mieli przeprowadzić wywiady ze swoimi rodzicami i dziadkami. Na podstawie rozmów mieli stworzyć listy najciekawszych książek czytanych przez swoich rodziców i dziadków. Ponadto każdy z uczniów miał przygotować i przedstawić swoją książkę, która wywarła na nim największe wrażenie. W ramach zajęć grupowych powstały plakaty "Książki naszych dziadków", "Książki naszych rodziców", "Ulubione książki", "Nasze książki". Okazało się, że pewne tytuły pojawiły się na wszystkich plakatach. Oznacza to, że niektóre lektury są ponadczasowe. Zajęcia wywołały wiele emocji i zachęciły uczniów do sięgnięcia po książki, które okazały się hitami przez prawie 50 lat. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Beatę Grzywacz i Lucynę Skórę.

 

"PoczytajMy o .... pszczołach" - z wizytą w przedszkolu we Wydrzy

Email Drukuj PDF

25 maja uczniowie klasy I "b" (Aleksandra Blicharczyk, Julia Kędzia, Emilia Paterek i Patryk Stępień) oraz I 'c" (Aleksandra Burdzy, Dominika Ciba, Jakub Sądaj i Emilia Sztucińska) odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola we Wydrzy, którym zaprezentowali krótki program. Była to kolejna odsłona projektu "PoczytajMy", który realizujemy od września bieżącego roku, a który tym razem dotyczył pszczół.

Na początek jedną z małych dziewczynek ubraliśmy w strój pszczółki, a tym samym wprowadziliśmy dzieci w tematykę spotkania. Następnie przedstawiliśmy w skrócie historię bartnictwa, pani Anna Dąbek opowiedziała dzieciom o budowie pszczoły, a wybrany przedszkolak na modelu owada pokazywał wszystkie jego części, o których była mowa. Potem dzieci odpowiadały na pytania dotyczące życia pszczół. Pytania ukryte były w specjalnie przygotowanych balonikach.

Kolejnym punktem były zabawy ruchowe i plastyczne – przedszkolaki miały za zadanie zrobić pszczółkę z balonika. Miłym akcentem była degustacja miodu, po której dzieci przystąpiły do wysiewania nasion do wcześniej przygotowanych doniczek.

Spotkanie trwało prawie 2 godziny, które upłynęły bardzo szybko. Miło było widzieć uśmiech goszczący na twarzach zarówno przedszkolaków jak i gimnazjalistów.

 
Więcej artykułów…
Strona 3 z 119