Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZIELONA SZKOŁA Łeba i Trójmiasto

Email Drukuj PDF

15 maja 2017 r. z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 22 uczniów z klas IV i V oraz dwóch opiekunów p. Małgorzaty Janeczko i p. Barbary Pławiak. Już na początku, przy pożegnaniu z rodzicami nie obyło sie bez wzruszenia, ponieważ wiekszość uczestników po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich rodziców. Nasze miejsce zakwaterowania to ośrodek "Fregata" w Łebie. Czekały tam na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smaczne posiłki, zawsze uprzejmy personel, a pogoda przeszła nasze najśmielsze oczekiwania: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty, wypełniony różnymi atrakcjami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Zwiedzaliśmy Zamek w Malborku, Gdynię, Sopot i Gdańsk. W Gdyni spacerowaliśmy, podziwiając bezkresne morze, ORP Błyskawica i fontannę na skwerze. W Sopocie zachwyciło nas molo i widok na Hotel Grand i Cheraton. Naszą uwagę zwrócił również "Krzywy Domek". Szczególne wrażenie zrobił na nas Gdańsk, gdzie zwiedziliśmy Starówkę, Bazylikę Mariacką, Żurawia, Złotą Bramę i Długi Targ. Szczególną atrakcją było wejście 440 schodami na wieżę Bazyliki, gdzie czekała na nas przepiękna panorama miasta. Ogromną radość sprawiła nam wizyta w Seaparku, gdzie mogliśmy podziwiać m.in. karmienie fok oraz miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża. Wspaniałą atrakcją okazał się rejs kutrem, po którym pieszo podążaliśmy w stronę łebskich wydm. Była to fascynująca przygoda, która zakończyła się kąpielą w Bałtyku. Dzięki temu poznaliśmy malowniczy krajobraz Słowiańkiego Parku Narodowego. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych dzieci uczestniczyły w licznych zabawach sportowych, ognisku, spacerowały brzegiem morza, podziwiały cudowny zachód słońca. Ogromną popularnością cieszyło się Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie poprzez zabawę dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego. Opiekunowie ogłosili również konkurs na najczystszy pokój. Zwycięscy zostali nagrodzeni w ostatni dzień zielonej szkoły, pozostali wycieczkowicze otrzymali nagrody pocieszenia. Przeprowadzo również konkurs "Życie bez nałogów", który również zakończył się nagrodami, a prace będą wystawione w ZSO Grębów.

Realizacja tak bogatego programu nie byłaby możliwa bez wrażliwego serca sponsorów, na ręce których składamy szczególne podziękowania. Pobyt na zielonej szkole dostarczył nam nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Czas minął szybko. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowleni.

 

Wycieczka Morawy - Wiedeń 15.05 - 18.05. 2017

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum w Grębowie wspólnie z uczniami Gimnazjum w Sokolnikach uczestniczyli w wycieczce na Morawy i do Wiednia. W ciągu czterech dni pobytu dużo zwiedziliśmy, m. in. Brno (Rynek Główny, Kościół św. Jakuba, Twierdzę i Kryptę Kapucynów. Następnie udaliśmy się do Mikulowa, gdzie obejrzeliśmy Zamek - Kozi Hradek oraz Starówkę. W drugim dniu zwiedziliśmy Jaskinię Morawskiego Krasu - Katarzyńską i Punkewni, Letnicko - Walticki areał (ogrody) oraz zaliczyliśmy wyjazd kolejką linową nad Przepaść Macochy. Cały trzeci dzień spędziliśmy na wizycie w Wiedniu, gdzie zwiedziliśmy najważniejsze obiekty tego miasta. W ostatnim dniu pobytu odwiedziliśmy Ołomuniec oraz Austerltz (miejsce bitwy trzech Cesarzy), następnie w godzinach popołudniowych udaliśmy się w drogę powrotną do karaju. Opiekunem uczniów z naszego gimnzajum był p. Jerzy Babraj.

 

Wycieczka do Centrum Natura 2000

Email Drukuj PDF

16 maja wybraliśmy się z wychowawczynią, p. A. Wójcik do Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu.  Mieliśmy tam okazję obejrzeć makietę  wypchanych zwierząt, które bardzo nam się podobały. Mnie szczególnie zainteresował orzeł bielik. Bardzo ciekawe były też motylki i różne robaki, które mogliśmy obejrzeć pod mikroskopem.  Z sufitu zwisały kości mamuta, które zadziwiły mnie swoją wielkością.

Po zwiedzeniu wystawy obejrzeliśmy ciekawy film przyrodniczy o mieszkańcach drzew. Najbardziej jednak podobał nam się spacer po parku. Wcześniej zostaliśmy zaopatrzeni w lornetki i lupy, dzięki którym mogliśmy przyjrzeć się różnym gatunkom roślin i zwierząt. Spacerowaliśmy wyznaczonymi ścieżkami , obserwowaliśmy różne zwierzęta i słuchaliśmy śpiewu ptaków.

Po spacerze oddaliśmy lornetki i udaliśmy się do Mc Donald's, aby się trochę pożywić, po czym bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Grębowa.

Karolina Szczepańska

Bartosz Kuchta

klasa IV a

 

Brak pomysłu na majówkę? Proszę bardzo. :)

Email Drukuj PDF

 

Pożegnanie Maturzystów 2017

Email Drukuj PDF

28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej na uroczystej akademii pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki z klasy III a i III b Liceum Ogólnokształcącego. Spotkanie składało się z dwóch części: artystycznej oraz humorystycznej. W pierwszej części spotkania maturzyści Klaudia Kułaga i Paweł Kierski skierowali podziękowania w stronę Dyrekcji Szkoły, Wychowawców i Grona Pedagogicznego. Dyrektor Krystyna Hadryś w pięknych słowach pożegnała tegorocznych abiturientów, życząc im samych sukcesów na maturze oraz mądrych wyborów w przyszłym życiu. Ponadto wręczyła 21 uczniom dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

W drugiej części uroczystości dokonano przydziału nagród w różnych kategoriach: Łamacz serc, Złote usta, Informatyk, Zagadkowa postać, Historyczna dusza, Luzak roku, Bratnia dusza, Autorytet, Miss roku, Rekordzista, Ikona stylu, Roszpunka, Perfekcjonista, Brunetki czy Blondynki. Finałem gali rozdania nagród był film pt. "MATURA TO BZDURA" podsumowujący wiedzę tegorocznych maturzystów w przededniu egzaminu dojrzałości. Badań naukowych podjęli się Julia Babraj i Jakub Dul. Konferansjerami akademii byli: Agnieszka Janeczko oraz Wojtek Woźny. Galę przydziału nagród prowadzili Iza Czernecka i Jakub Dul.

Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni klasy II LO pani Anna Ataman - Derbot.

 

226 Rocznica uchwalenia Konstutucji 3 - Maja

Email Drukuj PDF

Nieco wcześniej (ze względu na napięty kalendarz imprez szkolnych), bo już 27 kwietnia obchodziliśmy 226 rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV "a" pod opieką p. Beaty Grzywacz przygotowali krótką część artystyczną, w której przypomnieli główne wydarzenia i postacie związane z tym ważnym dla Polski dokumentem. Piękne wiersze przeplatały się z patriotycznymi pieśniami tworząc podniosły nastrój. Całość dopełniała  dekoracja przygotowana pod kierunkiem p. Izabeli Pędziwatr.

 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 119