Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Twoje zdrowie, Twoja sprawa - projekt edukacyny

Email Drukuj PDF

8 marca 2017 r. odbyło się podsumowanie projektu pod tytułem "Twoje zdrowie, Twoja Sprawa". Został on przygotowany przez grupę uczniów z klasy II c gimnazjum pod kierunkiem p. Elżbiety Krasińskiej. W pierwszej części spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna , która miała na celu zapoznanie uczniów z klas drugich gimnazjum ze zdrowym stylem życia. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe. Zaproszeni koledzy z klas drugich mieli możliwość:

- pomiaru swojego wzrostu, wagi i BMI,

- degustacji odżywczych koktajli, soków i sałatek,

- otrzymali jadłospisy ze zbilansowaną dietą,

- sprawdzili zawartość cukru w napojach i słodyczach.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy przekonał się, że warto prowadzić zdrowy styl życia.

 

Matura próbna z ECHEM DNIA i UJK w Kielcach

Email Drukuj PDF

Harmonogram matury próbnej:

08.03.2017 (środa) język polski - poziom podstawowy godz. 8.00 - 11.00

IIIa LO Barbara Pławiak s. 27

III b LO Krystyna Pliszka s. 20

09. 03. 2017 (czwartek ) matematyka - poziom podstawowy godz. 8.00 - 11.00

III a LO - Barbara Pławiak s. 27

III b LO - Anna Ataman - Derbot s. 24

10.03. 2017 ( piątek) j.angielski - poziom podstawowy godz. 8.00 - 11.00

gr.1  Zuzanna Szymula s.27

gr. 2 Anna Dąbek s. 27A

gr. 3 Dagmara Lipińska s.28

Po zakończonych egzaminach próbnych lekcje odbywają się według planu ( od piątej lekcji )

 

"POKOLENIE 1920"spektakl teatralny

Email Drukuj PDF

 

Udział klas maturalnych w spektaklu zorganizowanym przez Wrocławski Teatr Edukacji Artens w Sandomierzu był świetną okazją do podsumowania i uzupełnienia wiedzy na temat literatury wojny i okupacji oraz przypomnienia losów żołnierzy wyklętych. Uczniowie zwrócili uwagę na przepiękną oprawę muzyczną spektaklu oraz efekty specjalne, które uczyniły przedstawienie atrakcyjnym dla widzów.

 

Premiera książki p. Beaty Grzywacz

Email Drukuj PDF

Siła jest kobietą!

Można już kupić i przeczytać książkę autorstwa naszej nauczycielki Beaty Grzywacz. Zebrała w niej wywiady z tarnobrzeskimi kobietami. W sobotę w tarnobrzeskim zamku odbyła się uroczysta premiera wydawnictwa.

Zaczęło się od internetowego bloga. Beata Grzywacz stworzyła go w odpowiedzi na krzywdzące ? jej zdaniem ? opinie, jakoby w Tarnobrzegu nic się nie działo, a wszyscy wartościowi ludzie stąd pouciekali. Postanowiła zadać temu kłam i udowodnić, że w naszym najbliższym otoczeniu mieszkają fascynujące osoby. I udało jej się to! Spotkała się z niezwykle ciekawymi osobami: piosenkarkami, gospodyniami domowymi, pasjonatkami robótek ręcznych, właścicielkami małych biznesów, regionalistkami, działaczkami społecznymi? Nie sposób wymienić wszystkich zawodów i pasji, o których jej opowiedziały. A wciąż pojawiają się nowe rozmowy, w planie jest kolejnych 70. Okazało się, że interesujących osobowości w Tarnobrzegu nie brakuje.

Książka pt. ?Tarnobrzeskie kobiety? nieprzypadkowo została wydana właśnie teraz. Autorka chciała, by premiera przypadła w okolicach Dnia Kobiet, by była elementem obchodów tego święta. Najpierw pokazała książkę samym bohaterkom, zapraszając je na spotkanie w komnatach Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Każda z pań miała swój moment, kiedy konferansjer przedstawiał je publiczności, a autorka książki obdarowała różą i pamiątkami. Odczytano też fragmenty kilku wywiadów. Gratulacje autorce i bohaterkom złożył między innymi radny i nauczyciel Dariusz Bożek oraz wiceprzewodnicząca rady miasta Bożena Kapuściak. Z kolei Diana Ciecierska i akompaniująca jej Anna Pintal (obie są bohaterkami książki) zadbały o oprawę muzyczną, dając mini recital. Były podziękowania, wzruszenia, kwiaty. Wszyscy podkreślali, że książka jest manifestacją kobiecej siły i determinacji. Sama Beata Grzywacz jest jej najlepszym dowodem. Mimo wielu przeciwności, oporów, komplikacji, udało jej się swój projekt zrealizować i teraz to ona może być inspiracją dla innych.

8 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbędzie się otwarte spotkanie autorskie. Także tam będzie można zdobyć książkę ?Tarnobrzeskie kobiety?.

Beata Grzywacz od lat podejmuje się realizacji przeróżnych wyzwań: m.in. była liderką i wolontariuszką Szlachetnej Paczki, ale przede wszystkim jest nauczycielką języka polskiego w naszej szkole. Od 25 lat zajmuje się pracą pedagogiczną, nie poprzestając jedynie na tradycyjnych lekcjach. Założyła także Klub Przyjaciół Książki, była liderką kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zdjęcia z uroczystości oglądać można:

GALERIA

radfoto.pl

nadwisla24.pl

 

Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"

Email Drukuj PDF

1 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory". Organizatorem konkursu jest Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze. Test konkursowy składał się z 25 pytań. Został on dostarczony przez pracownika Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu panią Ewę Koronę. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I LO: Idec Kinga, Rębisz Daniel, Śliwak Dominik, Wasilewska Dominika, Wilk Aleksandra. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Grażyna Szwed - nauczycielka WOS-u.

 

"Ptaki Dziuplaste" - Stare drzewa znikają, nowe domki powstają"

Email Drukuj PDF

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły zorganizowało w naszej szkole dla wszystkich klas szkoły podstawowej warsztaty edukacyjne poświęcone ptakom dziuplastym. W trakcie zajęć poruszono role starych drzew oraz budek lęgowych, które mają za zadanie zastąpić ptakom niedobór naturalnych dziupli. Program warsztatów obejmował prezentację pięciu modeli budek lęgowych oraz gatunków ptaków, które zasiedlają poszczególne typy budek. W ramach spotkania uczniowie dowiedzieli się, że domki dla ptaków są potrzebne, ponieważ ubywa starych drzew, a w młodych ptaki nie znajdują naturalnych dziupli. Budki lęgowe nie zastąpią naturalnych dziupli, ale są konieczne w miejscach gdzie nie ma naturalnych dziupli. Jest to istotne szczególnie w miastach. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Gości z Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 zaprosiła pani Alina Wójcik - nauczyciel przyrody.

 
Więcej artykułów…
Strona 6 z 119