Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

...

Email Drukuj PDF

 

Lekcja o Funduszach Europejskich

Email Drukuj PDF

Dnia 24 lutego uczniowie klasy I liceum ogólnokształcącego uczestniczyli w akcji edukacyjnej pn. "Lekcja o Funduszach Europejskich". Czwarta edycja programu organizowana przez Ministerstwo Rozwoju ma na celu popularyzację tym razem wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. W akcji edukacyjnej udział weźmie 313 szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko - mazurskiego. W 500 lekcjach, przeprowadzonych przez 277 nauczycieli będzie uczestniczyć ponad 12 400 uczniów. Podczas 45-minutowych zajęć młodzież zapoznała się między innymi, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. W naszej szkole lekcja została przeprowadzona w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości przez p. Lucynę Skórę.

 

90 lat Mazurka Dąbrowskiego

Email Drukuj PDF

26 lutego 1927 roku, ?Mazurek Dąbrowskiego? został oficjalnie hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Pieśń została napisana przez Józefa Wybickiego i powstała w dniach 16-19 lipca 1797 we włoskim miasteczku Reggio nell?Emilia.

Była używana jako pieśń Legionów Polskich we Włoszech.

 

Projekt edukacyjny "W fantastycznym świecie Narnii"

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy IV b SP realizowali mini - projekt edukacyjny inspirowany lekturą "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Każda grupa przygotowała określone zadania, które zaprezentowała w postaci barwnych plakatów: I Postacie fantastyczne, II Siedziby fantastycznych postaci, III Fantastyczne obiekty, IV Walka dobra ze złem. Uczniowie chętnie współpracowali ze sobą. Mieli szansę ujawnić swoje talenty artystyczne i jeszcze lepiej zintegrować się w zespole klasowym. Projekt został zrealizowany pod okiem nauczyciela języka polskiego , p. Barbary Pławiak.

 

Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia

Email Drukuj PDF

Rozwój technologiczny jest nieunikniony. Co za tym idzie ? zmiana sposobu życia również. To właśnie ten czynnik określa sposób naszego funkcjonowania w świecie. Kiedyś normalnym było to, że dzieci biegały po podwórkach z kijkami i bawiły się w ?policjantów i złodziei? - dzisiaj prędzej zobaczymy kilkulatka z nosem wściubionym w smartfona lub tablet. Przypomnijmy sobie, jak kiedyś wyglądało życie najmłodszych i ich radość.

Być może współczesnym dzieciakom trudno jest uwierzyć w to, że ich ?starzy? nie siedzieli ze smartfonami czy tabletami, a pierwszy komputer dostali w wieku kilku-kilkunastu lat. Ale przecież tak właśnie było. Jeszcze kilka lat temu nie było tak łatwo o dostęp do najnowszych technologii, które były nie tylko trudne do zdobycia, ale również bardzo kosztowne.

Chcesz przeczytać więcej - kliknij TUTAJ

 

Promujemy czytelnictwo

Email Drukuj PDF

Jednym z priorytetów MEN na rok szkolny 2016/17 jest promocja czytelnictwa. Dla nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy jest to również sprawa priorytetowa. W tym roku szkolnym prowadzimy równolegle dwa projekty czytelnicze: jeden realizujemy w klasie IV a SP a drugi w klasie I b/G. Dodatkowo kilkoro uczniów z klasy I a, b, c/G bierze udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym "PoczytajMy".

W klasie IV a do tej pory zostały przeprowadzone następujące działania. Na lekcjach języka polskiego omówiono następujące tematy: Czym dla mnie jest książka, Bastian i książka, W magazynie słów podobnych, Dlaczego warto czytać. Uzupełnieniem lekcji języka polskiego były lekcje biblioteczne: Co można znaleźć w bibliotece, Dowód osobisty książki, Dobre maniery w bibliotece.

Ponadto każdy z uczniów klasy IV a wypożyczył dowolnie wybraną książkę spoza kanonu lektur szkolnych, którą miał przeczytać i zaprezentować swoim kolegom i koleżankom zachęcając do jej przeczytania.

Uczniowie klasy IV a i I b/G wspólnie wypracowali odpowiedzi na następujące pytania: Jak książki pomagają w codziennym życiu?, Jakie korzyści wynikają z czytania?, Dlaczego warto czytać?, Jakie rodzaje książek czytamy?

Prezentacja książek i zajęcia warsztatowe odbyły się w czytelni biblioteki szkolnej.

 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 119