Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wyjazd do Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie

Email Drukuj PDF

20 lutego 2017 uczniowie klasy V b, VI a, I b/G wraz z wychowawczyniami p. Joanną Nieradką, Izabelą Pędziwiatr, Lucyną Skórą uczestniczyli w koncercie szkolnym, który odbył się w budynku Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Artystami, którzy wystąpili przed szkolną publicznością byli studenci Akademii Muzycznej w Krakowie tworzący zespół pod tytułem "Cracow Golden Quintet" w składzie: Monika Frączak - flet, Damian Świst - obój, Tomasz Sowa - klarnet, Małgorzata Wygoda - fagot, Kinga Lupa - waltornia. Wysłuchaliśmy między innymi utworów muzycznych J. Iberta, G. Bizeta, W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego, M. Arnolda, C. Debussy'ego, G. Faure'a, Z. Abreu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali koncertu, który był inny niż muzyka słuchana przez nich na co dzień.

 

Wyniki konkursu "Papież Słowianin"

Email Drukuj PDF

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy I b gimnazjum Aleksandra Blicharczyk zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu "Papież Słowianin".  II etap odbędzie się 6 marca.  Serdecznie gratulujemy.

Opiekunem Oli jest p. Beata Grzywacz

 

Zawody okręgowe XLIII Olimpiady Geograficznej już za nami...

Email Drukuj PDF

W dniach 11 - 12 lutego 2017 r. uczeń klasy II liceum ogólnokształcącego Adrian Drelich wraz z nauczycielem geografii p. Bożeną Galiniak uczestniczyli w Zawodach Okręgowych XLIII Olimpiady Geograficznej. Zawody odbywały się po raz pierwszy w nowo utworzonym okręgu dla województwa podkarpackiego. Miejscem dwudniowych zawodów był Kampus WSIiZ w Rzeszowie z siedzibą w Kielnarowej. W zawodach udział wzięło 51 uczniów klas licealnych - najlepszych młodych geografów z naszego województwa. W wyniku eliminacji - trzykrotnego testu pisemnego Adrian uzyskał 19. pozycje w rankingu, wyprzedzając wielu uczniów z dużych szkół miejskich.

Adrianowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na Olimpiadzie Geograficznej w przyszłym roku.

 

Maturalne Targi Edukacyjne - Rzeszów 2017

Email Drukuj PDF

7 lutego 2017 r. uczniowie trzech klas liceum ogólnokształcącego uczestniczyli w Targach Edukacyjnych. Miejscem spotkania była "Hala Podpromie" w Rzeszowie. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawców klas p. A. Ataman-Derbot, B. Galiniak i K. Pliszkę. Na targach zaprezentowały się publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii) jak również szkoły policealne. Spotkaniu towarzyszyły następujące imprezy:

-warsztaty dla uczniów z chemii, informatyki, coachingu, ekonomii, pierwszej pomocy i inne,

-konsultacje z doradcami zawodowymi,

-indywidualne spotkania z psychologiem,

-pokazy robotów mobilnych,

Więcej…
 

Dziecko w sieci ? niebezpieczeństwa i zagrożenia

Email Drukuj PDF

Dziś obchodzimy oficjalny Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany już po raz 13. Jakie zagrożenia czekają na najmłodszych użytkowników internetu? Przeczytajcie poniżej!

 

Niebezpieczeństwa i zagrożenia

Od najdawniejszych czasów jako rodzice nie zmieniliśmy się prawie wcale ? zawsze jesteśmy nieufni wobec tego, co nowe i obce, i co może zagrażać naszym dzieciom. Tempo przemian technologicznych jest zawrotne, ale człowiek pozostał taki sam ? ze swoimi emocjami, lękiem, niepokojem. Ten lęk wyzwala troskę i pytania. Czy jako rodzic dobrze wypełniam swoje obowiązki? Czy należycie chronię swoje dziecko przed istniejącymi w świecie zagrożeniami? Czy moje dziecko jest bezpieczne zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym?

Czy jest bezpieczne w szkole, na ulicy, na kolonii? W domu na pewno tak, bo przecież ja ? rodzic ? jestem na miejscu. Pewność tego stwierdzenia została zachwiana w momencie pojawienia się w domu komputera lub smartfonu (tabletu), a wraz z nim internetu. Mamy to urządzenie, sami o nie zabiegaliśmy, byliśmy dumni z tego zakupu za wcale niemałe pieniądze. I oto pojawia się na biurku w pokoju dziecka, i staje się z czasem jego prawie nieodłącznym towarzyszem na dobre i na złe.

Na dobre, bo komputer (smartfon, tablet) z internetem to źródło wiedzy o świecie i życiu. Na złe, ponieważ stanowi jednocześnie zagrożenie, dając dostęp do treści pornograficznych, agresji, przemocy i wielu innych niebezpiecznych dla psychiki naszego dziecka, niepożądanych tematów. Nierzadko zapominamy o tym ? szczególnie jeżeli nie ?lubimy? komputera albo nie korzystamy tak często z internetu ? lub nawet (co się zdarza) zupełnie nas to nie interesuje. Ale tzw. sieć interesuje nasze dziecko ? i to bardzo ? i właśnie dlatego powinna i musi interesować nas, rodziców.

Myślę, że nie muszę Cię przekonywać do tego, że znajomość zagrożeń jest niezbędna, aby skutecznie się przed nimi bronić. Każdy z nas wie, że w tłumie należy pilnować portfela czy torebki, bo łatwo je stracić. Dlatego każdy świadomy niebezpieczeństwa człowiek, gdy znajduje się w tłumie, odruchowo mocniej ściska pod pachą torebkę czy też łapie się za portfel. Dzięki temu ogranicza prawdopodobieństwo tego, że stanie się ofiarą złodzieja.

W przypadku internetowych zagrożeń przed wieloma z nich można się zabezpieczyć znacznie wcześniej, a z innymi trzeba sobie radzić w chwili, gdy się z nimi zetkniemy. Zanim jednak poznamy konkretne sposoby obrony dziecka, dowiedzmy się, co tak naprawdę może mu grozić.

 

Więcej…
 

Kręcimy film o Dolańskich

Email Drukuj PDF

Scenariusz filmu napisany przez uczennice klasy III c /G : Katarzynę Machała, Patrycję Pędziwiatr, Aleksandrę Stępień oraz uczennicę kl. II c/G Marię Żaczek  znalazł się wśród 15 najlepszych scenariuszy filmowych nadesłanych na konkurs pt. ?Kadry z historii? zorganizowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  I etap konkursu  polegał na stworzeniu scenariusza filmu dotyczącego lokalnego wydarzenia, które miało miejsce w latach 1863- 1935.  Nasi uczniowie przygotowali scenariusz filmu pod tytułem ?Dolańscy w Grębowie w latach 1863- 1935.?  Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół średnich.   W tej drugiej kategorii o zwycięstwo walczyć będzie 10 zespołów z gimnazjów i liceów z całego kraju. Nagrodą główną są : atrakcyjny sprzęt elektroniczny dla uczniów oraz wyposażenie  pracowni historycznej dla zwycięskiej szkoły. Podczas II etapu konkursu uczniowie mają za zadanie przygotowanie filmu na podstawie napisanego scenariusza.   Natomiast opiekun p. Izabela Pędziwiatr  zakwalifikowanego do II etapu zespołu zostanie zaproszona do Warszawy na specjalne szkolenie dotyczące realizacji i montażu filmów reportażowych.

 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 119