Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Studniówka 2017

Email Drukuj PDF

21 stycznia 2017 r. odbył się tradycyjny bal studniówkowy. Tegoroczni maturzyści bawili się się w Zajeździe "Gielarek". Wieczór rozpoczął się odtańczeniem poloneza, niespodzianką był dodatkowo walc w wykonaniu młodzieży. W imieniu uczniów serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły, Wychowawczyniom i Nauczycielom przekazali uczennica klasy III "a" Klaudia Kułaga oraz Paweł Kierski z klasy III "b". Pani Dyrektor w krótkim przemówieniu podsumowała trzyletni okres nauki i na 100 dni przed maturą życzyła wszystkim samych sukcesów na egzaminie maturalnym. Dodatkową atrakcją był niezapomniany humorystyczny występ chłopców, którzy wcielili się w rolę tancerzy, aktorów i muzyków. Do tańca przygrywał zespół wokalno-muzyczny "VESTER". Wszyscy świetnie się bawili do białego rana.

http://rta24.eu/grebow-studniowka-najlepszego-liceum-2/

 

BAL SENIORA 2017

Email Drukuj PDF

14 stycznia 2017 spotkaniem seniorów w naszej szkole rozpoczęły się tegoroczne bale karnawałowe dla najstarszych mieszkańców Gminy. Dzień Seniora odbywał się w otoczeniu wielu fruwających kolorowych motyli. Wystrój sali został przygotowany przez p. Elżbietę Idec i p. Jerzego Babraja. Organizatorem spotkania była Dyrekcja i nauczyciele ZSO, pracownicy GCK i Urzędu Gminy. Uroczystość uświetniły występy zespołów śpiewaczych: "Grębowianki", "Jagoda" z Zabrnia, kapeli ludowej oraz nowo powstały zespół "Słowianie". Nie zabrakło występu p. Sekretarz Gminy Grębów Lidii Jurek. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

 

Zabawa karnawałowa w Zapoledniku

Email Drukuj PDF

 

13 stycznia 2017 uczniowie klas I-III ze Szkoły Filialnej w Zapoledniku pierwszy semestr nauki zakończyli zabawą karnawałową. Zasłużyli sobie na udaną rozrywkę. Dzieci czekały na zabawę z wielką niecierpliwością. Każdy uczeń chciał się ciekawie zaprezentować na tle zimowo udekorowanej sali, w której odbywała się zabawa. Pojawiło się wiele postaci z bajek i filmów. Można było zobaczyć: księżniczki, wróżki, motyle, piłkarzy, policjantów, kowbojów, Supermenów, Batmanów itp. Barwne makijaże były dopełnieniem strojów. Niektórych uczniów trudno było rozpoznać.

DJ zapewnił dobrą muzykę podczas zabaw i konkursów tanecznych. Były kółeczka, korowody i tańce w parach. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs taneczny z gazetą, a entuzjastycznie przyjęto zabawę ze śnieżkami (zrobionymi z gazet) przy piosence ?Jingle Bells?. Zmęczeni tańcem mogli wypocząć w klasach, gdzie niezawodne mamy zadbały o poczęstunek dla dzieci.

Po zakończeniu czterogodzinnej zabawy zadowoleni i w dobrych humorach uczniowie odjechali do domów. Szkoda tylko, że wielu uczniów z powodu choroby nie mogło wziąć udziału w tej udanej zabawie, ale kolejny bal karnawałowy już za rok?

 

Historyczny finał konkursu z tabletami.

Email Drukuj PDF

 

 


W dniu 13 stycznia 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum Maria Żaczek z kl. II c/G i Maciej Pawłowski z kl. III c/G wzięli udział w finale WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO-RELIGIJNEGO "1050 LAT CHRZTU POLSKI" w Rzeszowie. Finał podzielony był na dwie części : pierwsza -  pisemny test wiadomości odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim w pracowni komputerowej na platformie edukacyjnej on line. Konkurs mimo tytułu dotyczył nie tylko wydarzeń sprzed 1050 lat. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać znajomością całej podstawy programowej gimnazjum z historii i wybranych zagadnień  z religii... Druga część -ustna przed komisją złożoną  z m.in. profesora Akademii Pedagogicznej w Krakowie Feliksa Kiryka, Lucjana Małka oraz Dariusza Bożka. Nasi gimnazjaliści znaleźli się  właśnie w elitarnym gronie dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami. Finał ustny odbył się już w Urzędzie Marszałkowskim. Uczniowie musieli rozpoznać religijne i patriotyczne pieśni, wykazać się znajomością filmów historycznych i biografii Jana Pawła II i innych świętych z Podkarpacia. Ostatecznie nie udało się wygrać wyjazdu do Brukseli, ale na otarcie łez nasi uczniowie dostali tablety, nagrody książkowe oraz dyplomy. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka historii Izabela Pędziwiatr. Konkurs po raz pierwszy zorganizowały wspólnie Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny im. Jana Pawła II oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Ponadto dodatkową atrakcją był występ chóru dziecięcego z SP Jasionki.

 

Dzień Babci i Dziadka w Zapoledniku

Email Drukuj PDF

 

W Szkole Podstawowej w Zapoledniku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie dla swych bliskich zaprezentowali przedstawienie Jasełek. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wspólnego stołu na poczęstunek.

Zapraszamy do GALERII.

 

Sukces naszego młodego geografa

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że Adrian Drelich, uczeń klasy II LO w Grębowie  pozytywnie przeszedł pierwszy etap XLIII Olimpiady Geograficznej i tym samym będzie mógł walczyć o zapewnienie sobie miejsc w finale.

Prezydium Komitetu Głównego podjęło  uchwałę o dopuszczeniu do zawodów pisemnych II etapu XLIII Olimpiady Geograficznej wszystkich uczniów, których praca pisemna I etapu została oceniona przez jurorów Komitetów Okręgowych Olimpiady Geograficznej na 75 punktów lub więcej.

Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy weźmiemy udział w olimpiadzie okręgowej w nowo utworzonym rzeszowskim oddziale OG. Do ubiegłego roku województwo podkarpackie tworzyło wspólnie  z małopolskim jeden  krakowski oddział  Olimpiady Geograficznej..

Cieszy nas fakt, że wśród 48 uczestników dopuszczonych do zawodów okręgowych Adrian będzie reprezentować naszą szkołę.

Nauczycielem wspierającym Adriana w przygotowaniach do olimpiady jest Bożena Galiniak

Zawody Okręgowe odbędą się w dniach 11-12 lutego 2017 r. w siedzibie Katedry Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Adrianowi gratulujemy i życzymy mu sukcesu i pozytywnych wrażeń z udziału  w etapie okręgowym olimpiady.

 
Więcej artykułów…
Strona 9 z 119