Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

LOP apeluje!

Email Drukuj PDF

 

Zrobiło się bardzo zimno, śnieg pokrył ziemię,  pokarm dla zwierząt stał się niedostępny.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

DOKARMIAJMY ZWIERZĘTA!

Szkolne Koło LOP

 

"Przeszczep sobie zdrowie"

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

9 stycznia 2017 roku o godzinie 13.00 w naszej szkole odbył się konkurs transplantologiczny "Przeszczep sobie zdrowie".

Miło nam poinformować, że nasz uczeń - Adaś Barnaś z klasy II "c" zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem ucznia jest p. Elżbieta Krasińska.

 

W fabryce bombek

Email Drukuj PDF

2 stycznia uczniowie klasy IV "a" wraz z wychowawczynią, p. Aliną Wójcik zwiedzili Fabrykę Bombek w Nowej Dębie

"Dzisiaj z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do fabryki baniek w Nowej Dębie a potem zwiedziliśmy znajdującą się w tym mieście Jednostkę Wojskową.

Zaczęliśmy od fabryki baniek. Gdy weszliśmy do środka ujrzeliśmy tysiące bombek od tych najmniejszych (o średnicy ok. 3cm) do największych (20 cm).

Przewodnik oprowadzał nas po fabryce i opowiadał historię powstawania baniek i etapy ich produkcji. Mówił też,  jaki kolor bombek przeważa w danym kraju.

Potem przyszedł moment, kiedy mogliśmy pomalować własną bombkę i okazało się, ze nie jest to wcale takie łatwe. Po skończeniu pracy mieliśmy czas wolny np. na zakup baniek.

Następnie pojechaliśmy do Jednostki Wojskowej, po której oprowadzał nas pan oficer. Opowiadał nam o pracy w wojsku, wojskowych zabytkach i sprzęcie. Najciekawsze było oglądanie czołgów i artylerii. Potem poszliśmy zwiedzać wojskowe wozy strażackie,

Po obejrzeniu wszystkiego byliśmy już bardzo zmęczeni. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń i nowych rzeczy.

Na taką wycieczkę chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz"

Kacper Lorenc

kl. IV "a"

 

 

 

 

Podsumowanie projektu "Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej"

Email Drukuj PDF

W naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu "Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej" - znaczy zrównoważony rozwój w regionie. Do projektu przystąpiło Koło Łowieckie "Leśnik", które otrzymało wsparcie finansowe od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) 2016. Koło "Leśnik" było jedną z 3 organizacji zrzeszających myśliwych w Polsce, które dostało wsparcie finansowe na wdrożenie autorskich pomysłów. W ramach tych działań myśliwi nawiązali współpracę z trzema szkołami: Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Grębowie, Szkołą Podstawową w Wydrzy i Szkołą Podstawową w Krawcach oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomyślu nad Sanem. Na terenie szkół powstały "Koła Miłośników Przyrody" oraz sekcje "Zielonego Wolontariatu". Prowadzeniem kół zajęły się panie: Sabina Gortych - nauczycielka biologii w ZSO Grębów, Teresa Ciba - nauczycielka  SP Wydrza i Katarzyna Piskur - nauczycielka  SP Krawce. Działania wspierane były przez p. Monikę Czerepak - pracownika Centrum Edukacji Ekologicznej. W uroczystym spotkaniu wzięli udział członkowie koła myśliwskiego "Leśnik", nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu. Spotkanie było okazją do zaprezentowania podjętych działań przez szkoły i myśliwych. Wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym i fotograficznym oraz quizie drużynowym.

 

Życzenia Noworoczne!!!

Email Drukuj PDF

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku, Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie życzy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi aby  Nowy Rok wypełniała życzliwość, radość i satysfakcja. Niech każdy dzień będzie wyjątkowy, pogodny, pełen zdrowia i radości oraz zapału do nauki. Pamiętajmy, że nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak wiec dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro.

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017!!!

 

Miłośnicy Wiedzy o Świecie Antycznym

Email Drukuj PDF

15 grudnia odbyły się zawody szkolne Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym . Uczniowie klas I, II, III klasy naszego Liceum rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych i 10 otwartych, gdzie należało wykazać się wiedzą z historii Grecji i Rzymu, filozofii i religii starożytnej, sztuki i architektury, prawa rzymskiego, życia prywatnego i państwowego, niewolnictwa i literatury antycznej. Pomyślnie przez etap szkolny przeszli: Paulina Wilk z III B LO, Gabriela Stadnik z II LO, Adrian Bierzyński z III B LO.
Do Olimpiady przygotowywali się podczas zajęć z historii na poziomie rozszerzonym. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie okręgowym, który odbędzie się w lutym.

 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 119