Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Biblioteka Szkolna

BibliotekaZabawa andrzejkowa w Zapoledniku

Email Drukuj PDF

Dnia 24.11.2016 roku w szkole w Zapoledniku odbyła się zabawa andrzejkowa. Przebiegała ona w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły się do tego uczennice drugiej klasy gimnazjum, przebrane za wróżki i przygotowały różnorodne wróżby. Uczniowie mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała ich sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Całą imprezę uświetniała muzyka nad którą czuwał didżej. On też organizował dzieciom zabawne konkursy muzyczne. W wolnych chwilach uczniowie częstowali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.Zabawa , jak wszystkie poprzednie była bardzo udana, uczniowie z utęsknieniem czekają na zabawę karnawałową.

Zapraszamy do GALERII

 

Metody aktywizujące w pracy nauczyciela

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacja zatytułowaną: Metody aktywizujące w pracy nauczyciela

 

Biblioteka Szkolna

Email Drukuj PDF

? Biblioteka jest instytucją, która

samym swoim istnieniem

świadczy o rozwoju kultury??

Jan Paweł II

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących do biblioteki szkolnej. Zapewniamy, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zawsze może liczyć na radę i wszechstronną pomoc w wyborze odpowiedniej literatury, miłą przyjazną atmosferę.

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek

8.00 ? 13.30

Wtorek

8.00 ? 14.30

Środa

8.45 ? 14.30

Czwartek

8.00 ? 12.30, 13.30 - 14.30

Piątek

8.00 ? 14.00

 

Biblioteka Szkolna jest bardzo ważnyn ogniwem wspierania procesu dydaktycznego.

Pierwsza informacja o istnieniu biblioteki szkolnej w Grębowie pojawiła się w roku 1910, a zatem jej działalność trwa już ponad 100 lat.

Głównym zadaniem jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie dokumentów oraz przygotowanie uczniów do umiejętnego korzystania z różnych źródeł informacji, a także samodzielnego zdobywania wiedzy. Ponadto nasza biblioteka prowadzi działalność opiekuńczo- wychowawczą. Pod nieobecność nauczycieli uczniowie przebywają na zastępstwach w bibliotece

W chwili obecnej zgromadzonych jest w dwóch pomieszczeniach bibliotecznych 26824 pozycje książkowe, z czego 14114 to księgozbiór SP i Gimnazjum a 12710 stanowi księgozbiór LO. Dysponujemy lekturami dla wszystkich klas, atlasami, słownikami językowymi i rzeczowymi, encyklopediami ogólnymi i tematycznymi, leksykonami, informatorami, albumami malarstwa oraz literaturą beletrystyczną dla uczniów i pracowników szkoły. Posiadamy również zbiór płyt CD, DVD, pakietów multimedialnych wspomagających proces kształcenia i wychowania. Cześć zbiorów bibliotecznych znajduje się w pracowniach przedmiotowych.

W czytelni biblioteki - oprócz księgozbioru podręcznego - znajdują się, przeznaczone dla uczniów, trzy stanowiska komputerowe ze stałym łączem internetowym. Uczniowie mogą też w ciszy i spokoju odrabiać zadania domowe, przygotowywać się do konkursów oraz czytać książki i przeglądać prasę.

Biblioteka Szkolna organizuje również wystawy tematyczne, okolicznościowe a także liczne konkursy: literackie, czytelnicze i plastyczne.

?Kto czyta ? żyje wielokrotnie.

Kto zaś z książkami obcować nie chce,

na jeden żywot jest skazany??