Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie

im. prof. Stanisława Bąka

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Klub Przyjaciół Książki

Klub Przyjaciół Książki

"PoczytajMy o .... pszczołach" - z wizytą w przedszkolu we Wydrzy

Email Drukuj PDF

25 maja uczniowie klasy I "b" (Aleksandra Blicharczyk, Julia Kędzia, Emilia Paterek i Patryk Stępień) oraz I 'c" (Aleksandra Burdzy, Dominika Ciba, Jakub Sądaj i Emilia Sztucińska) odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola we Wydrzy, którym zaprezentowali krótki program. Była to kolejna odsłona projektu "PoczytajMy", który realizujemy od września bieżącego roku, a który tym razem dotyczył pszczół.

Na początek jedną z małych dziewczynek ubraliśmy w strój pszczółki, a tym samym wprowadziliśmy dzieci w tematykę spotkania. Następnie przedstawiliśmy w skrócie historię bartnictwa, pani Anna Dąbek opowiedziała dzieciom o budowie pszczoły, a wybrany przedszkolak na modelu owada pokazywał wszystkie jego części, o których była mowa. Potem dzieci odpowiadały na pytania dotyczące życia pszczół. Pytania ukryte były w specjalnie przygotowanych balonikach.

Kolejnym punktem były zabawy ruchowe i plastyczne – przedszkolaki miały za zadanie zrobić pszczółkę z balonika. Miłym akcentem była degustacja miodu, po której dzieci przystąpiły do wysiewania nasion do wcześniej przygotowanych doniczek.

Spotkanie trwało prawie 2 godziny, które upłynęły bardzo szybko. Miło było widzieć uśmiech goszczący na twarzach zarówno przedszkolaków jak i gimnazjalistów.

 
 

"Witaj wiosno" - z wizytą u przedszkolakow

Email Drukuj PDF

W piątek 24 marca w ramach programu "PoczytajMy" 8 uczniów z klasy I "b" gimnazjum (Ola Blicharczyk, Oliwia Drozd, Julka Kędzia, Emilka Paterek, Zuzia Nowak, Dominika Rutyna, Jan Kalist i Patryk Stępień) wraz z opiekunkami  (p. Lucyną Skórą i Beatą Grzywacz) przeprowaadziło dla grupy 4-latków w przedszkolu w Grębowie zajecia  na temat wiosny. Po powitanu Patryk przeczytał "Wiersz o przedszkolu". Następnie zapytalismy dzieci, jaką mamy teraz porę roku i z czym się ona kojarzy. Po rozmowie Ola przeczytała kolejny wiersz "Kotki marcowe", po którym p. Grzywacz wyjasniła dzieciom, że w języku polskim jest dużo wyrazów, które mają kilka znaczeń.  Kolejny wiersz  "Wiosenna pobudka" przeczytała Oliwia. Potem dzieci wspólnie z gimnazjalistami spiewaly piosenkę "Była sobie żabka mała", po której dzieci naśladowaly żabie skoki.

Kolejnym elementem naszego spotkania z przedszkolakami była Wielkanoc. Julka przeczytała dzieciom wiersz "Wielkanocna rozmowa" a Jasiek kilka zagadek. Nastepnie dzieci kolorowały przygotowane wczesniej kolorowanki przedstawiające wielkanocne pisanki. Gotowe prace zostały umieszczone w specjalnie przygotowanym koszu.

Naszą wizytę zakończyła zabawa w naśladowanie głosów zwierząt i ptaków oraz pamiątkowa fotografia.

 

...

Email Drukuj PDF

 

Jedna książka. Tylko jedna książka, a ile zmieniła!

Email Drukuj PDF

Jedna książka może zmienić wszystko ? pokazuje rzeźbiarz Jorge Mendez Blake w swojej instalacji o nazwie The Castle.

 
Strona 1 z 15